Rezervace pro autobusy Integrované dopravy Zlínského kraje

Bileto v letní sezóně 2023 pilotně nasadilo rezervační systém na prodej turistických a cyklobusových spojů provozovaných Zlínským krajem. Jsme rádi, že Koordinátor veřejné dopravy (KOVED) následně ve spolupráci s Biletem rozvinul a na eshopu https://tickets.idzk.cz se podařilo spustit prodej jízdenek s místenkami na dálkové spoje mezi Zlínem, Luhačovicemi, Uherským Hradištěm a Brnem.

Platforma Bileto dovoluje provoz e-shopu na vlastní doméně, s platební bránou organizátora a požadovaným brandingem. Kromě prodeje na vlastních stránkách umožňuje systém skrze programové rozhraní prodej také na jiných e-shopech a aplikacích, pokud si dohodnou spolupráci s koordinátorem dopravy. API odpovídá otevřenému evropskému standardu Open Sales and Distribution Model (OSDM).

Pro odbavení u řidiče jsou dodány zařízení PAX A920Pro s aplikací Bileto Onboard, které umonují online přístup do rezervací a další potřebné funkce.

Tisková zpráva KOVED, 1. 2. 2024

Chystáte se na cestu autobusem IDZK do Brna? Nebo se naopak autobusem vracíte z Brna do Zlína, Uherského Hradiště nebo třeba Luhačovic? V tom případě vám nově odpadne starost o to, jestli se ve vybraném spoji posadíte. Od února totiž Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED) přichází s možností rezervace sedadel na dálkových linkách.

„Rezervační systém je dostupný na našich webových stránkách www.idzk.cz,“ říká jednatel společnosti KOVED Martin Štětkář a pokračuje: „Cestující si vyhledá konkrétní spoj a trasu a následně si zvolí, jestli si předem zaplatí místenku i s jízdenkou, nebo jestli si zarezervuje pouze místenku s tím, že jízdné uhradí až při nástupu do autobusu.“ Rezervaci je možné provést také na invalidní vozík nebo kočárek.

E-shop je postavený na rezervačním systému Bileto, díky němuž bude možné v budoucnu spoje IDZK rezervovat nejen na stránkách koordinátora, ale také v jiných aplikacích, kde jsou cestující zvyklí běžně nakupovat jízdenky.
V první fázi je rezervační systém otevřený pro linky 952 Luhačovice – Zlín – Kroměříž –Brno, 955 Zlín – Kroměříž – Brno, 990 Valašské Klobouky – Luhačovice – Uherské Hradiště – Brno a 995 Zlín – Uherské Hradiště – Střílky – Brno.
V turistické sezóně bude fungovat také pro cyklobusové linky IDZK. „V případě, že o rezervace bude ze strany cestujících zájem, rozšíříme je v budoucnu i na další linky,“ uzavírá Martin Štětkář.