Rezervační systém a distribuční platforma

Jádrem systému Bileto je cloudová platforma, která poskytuje data pro všechny napojené aplikace - eshopy, pokladny, odbavovací zařízení ve stanicích i vozidlech.

Součástí platformy je rezervační jádro, vyhledávací engine, inventář s jízdními řády dopravce, nastavení a výpočet cenotvorby podle různých modelů naceňování. Data jsou dostupná jak v reálném čase pro obsluhu zákazníků a provozu, tak v reportingu pro analýzu prodejů a účetní operace.

Hlavní vlastnosti

Jízdní řády

Zpracováváme jízdní řády ve formátech JDF, DJŘ CIS i GTFS a umíme zpracovat data podle podkladů dodaných dopravcem. Rezervační systém a vyhledávač nejsou závislé na formátu vstupních dat.

Rezervační jádro

Jádro pracuje na bázi linek a spojů. Podporuje celodenně otevřené jízdné na lince, kontingent pro jeden linkospoj bez určení místa stejně jako zákazníkem určený sedadlový plán a výdej jízdenek s integrovanou místenkou.

Nastavení prodeje

Dopravce má plnou kontrolu nad délkou předprodeje linky (začátek a konec), způsobem ukončení (před výjezdem z počáteční stanice, nebo dle nácestných stanic). Stejně tak si nastavuje i storno podmínky.

Cena jízdenky

Bileto podporuje více modelů výpočtu ceny - dle ceny za kilometry, pásma vzdáleností, relační ceníky, a to včetně výpočtu skrz více přestupů jedné ceny. Dynamický ceník aplikuje dopravní kalendář respektující svátky a dopravní špičky. Cenové scénáře dovolují dále pracovat s nastavením konkrétních spojů na lince.

Odbavení

Pro odbavení se používá kód lístku. Podklady lze stáhnout v XLSX/PDF a tisknout. Automatizovaně je lze v určený čas zaslat na e-mail. K dispozici je mobilní aplikace pro odbavení jak kódem, QR kódem, tak ze sedadlové mapy. Integrovaný je i palubní terminál Telmax FCS 2000, který si jízdenky  spoje stahuje v každé zastávce.

Prodej, integrace

Každý klient může pod svou značkou spustit Bileto eshop obsahující jeho spoje. Stejně tak lze nabídnout spoje na jiném Bileto eshopu. 
K dispozici je pokladní aplikace pro prodej na nádraží. AMSBus a IDOS* umí prodávat spoje místenkované přes Bileto. SJT/OneTicket** integroval prodej místenek. 

* Pro prodej na AMSBus/IDOS je nutné uzavřít smlouvu s ČSAD SVT Praha a požádat o propojení z Bileta
** Pro prodej rezervací přes SJT/OneTicket je nutné přistupit k smlouvě s Ministerstvem dopravy ČR